A zrodila se hvězda. Z bezdomovce stodesetikilovou mašinou

Francis Ngannou

Vyhnul se a trestal. Jeho rána byla poslední a přihlížející dav měl svého hrdinu. Francis Ngannou poslal v prvním kole k zemi Alistaira Overeeema. Jedna z akcí na UFC 218, která nadchla. Psal se rok 2017. Stodesetikilový rodák z Kamerunu se potil v kleci jen 102 sekund. Takto si připsal desátou výhru v řadě, šest jich patřilo pod hlavičku neprestižnější organizace. On, bývalý bezdomovec. Tady už silným hlasem vyprávěl svůj velký příběh. Poté přišly sice dvě porážky, ale nyní už jede Ngannou opět na vítězné vlně, je na třech vítězstvích. O další bude bojovat o víkendu na UFC 249. Čeká ho neporažený Jairzinho Rozenstruik.

Než došel Ngannou až sem, poznal i jiný svět. Třiatřicetiletý bojovník, který má francouzské občanství si připsal první zápas v MMA na konci roku 2013. Od té doby dosáhl na čtrnáct výher a tři porážky. Všechny výhry slavil před limitem. Naposledy odešel jako poražený v červenci v roce 2018, když byl nad jeho síly Derrick Lewis.

Ngannou, to nejsou jen pěsti v kleci, ale především jeho příběh o cestě z chudoby. „Opustil jsem Kamerun jen proto, abych mohl žít, abych přežil. V Kamerunu jsem neviděl cestu,“ citoval zápasníka server mmajunkie.com.

V rodné zemi neměl budoucnost. Proto zvolil boj jako možnost pro lepší život. Před sedmi lety proto zašel do gymu MMA.

„Kolega mi zavolal, že přišel jeden velký kluk a chtěl by trénovat. Druhý den jsem mu dal dva pytle oblečení a rukavice. Řekl jsem mu, trénuj,“ vzpomínal Fernand Lopez, majitel tělocvičny v Paříži.

„Byl rychlý, chytrý a neuvěřitelně silný. Věděl jsem, že když bude pokračovat, může být šampiónem,“ okomentoval Lopez kluka, který přišel jako bezdomovec. Spal v tělocvičně a trénoval. Dokola, až se pomalu dostal na vrchol. Ngannou chtěl být boxerem, ale zamiloval se do MMA. Teď patří mezi elitu, přitom nezapomíná na Kamerun.

„Chci pomoci dětem, jako jsem byl já,“ přiznává muž, který si lepší život musel vybojovat. A to doslova. On řeže lidi, aby se měl lépe. Ano, to je MMA, nejtvrdší sport tohoto světa.

Teď čeká Francouze z Paříže muž, který desetkrát vkročil do kleci a desetkrát z ní odešel jako vítěz. Kdo se bude radovat v Jacksonville, nejlidnatějším městě amerického státu Florida?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *