Bitva o titul prozatimního šampiona. Zápas dvou miláčků publika

UFC 249, kdo vyhraje prozatimní titul?

Justin Gathje celou kariéru prohlašoval, že chce vždy podat stoprocentní výkon, potřebuje kompletní tréninkový kemp a není fanouškem zápasů akceptovaných na poslední chvíli. Mnohé tak překvapil, když souhlasil s duelem s Tonym Fergusonem. Nepředvídatelným bojovníkem, kterému se mnozí raději vyhýbají. O víkendu se potkají na UFC 249.

Napsal: KALEIDOSKOP MMA

Při popisu stylu boje Fergusona (25-3) se nelze vyhnout slovu neortodoxní. V postoji i na zemi dokáže šestatřicetiletý Američan vždy překvapit něčím novým. I proto má na kontě impresivní sérii 12 výher v řadě a v roce 2017 se stal prozatimním šampionem UFC. V následujícím zápase se měl utkat s Khabibem Nurmagomedovem o „skutečný“ titul, zranění kolene při tiskové konferenci ho ale ze zápasu vyřadilo.

Na jednu stranu se jednalo o nešťastnou událost, na druhou ale jako by korespondovala s životním stylem a tréninkovými metodami Tonyho Fergusona. Ten se v loňském roce přiznal k psychickým problémům, diskuze o nich ale zametl dalším skvělým výkonem v kleci.

Jeho nový soupeř Justin Gaethje (21-2) dostal přesunutím turnaje na UFC 249 na 9. května jednu výhodu – čas. Připravit se na styl boje Fergusona je sice obtížné, nabrat fyzickou kondici na pětikolový zápas mu tři týdny navíc jistě pomohou. Většina Gaethjeho zápasů sice probíhá v postoji, jeho prvním sportem byl ale wrestling, kterému se věnuje již od svých 4 let.

I proto se o něm mluví jako o jednom z nejtěžších možných soupeřů pro současného šampiona. Tři výhry na KO v prvním kole zatím Gaethjeho donesly k možnosti zápasit o titul prozatimní.

Zápas Fergusona s Gaethjem je zápas dvou miláčků publika, jejich vždy očekávané skvělé výkony plní spoty z nejlepšími momenty zápasů. V tomto zápase s Fergusonem má ale Gaethje u publika jednu obrovskou nevýhodu – není Khabib.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *