Boj s cejchem UFC. Mistři K.O. změří síly. Uspěje český válečník?

Jiří Procházka: FOTO: FB Jiří Deniska Procházka

Střet válečníků, kteří drtivou většinu svých bitev ukončili před limitem. Teď se postaví proti sobě. Jiří Procházka v UFC zažije premiéru 11. července na ostrově Yas. Do svého devátého duelu pod americkou organizací vstoupí Volkan Oezdemir. Dohromady vyhráli 43 MMA soubojů, 35 jich skončilo výhrou K.O., případně T.K.O. „Nám se Oezdemir stylově hodně líbil. Na úvod to je výborný zápas,“ řekl po oznámení protivníka Martin Karaivanov, trenér a manažer českého bojovníka.

Vítězství. Slovo, které Jiří Procházka často používá. K tomu zvedne ruku nad hlavu. Gesto, které k němu už roky patří. Rád by si ho střihl i po premiéře v nejprestižnější MMA organizaci světa UFC. „Jdu zpátky do oktagonu, užít si skvělý povrch, užít si svůj tanec, pohyb a ovládnout klec,“ řekl Procházka v rozhovoru pro Sport.cz.

Z důvodu dřívějšího termínu musel Procházka začít více roztáčet kola, aby vyladil formu. Kvůli koronaviru probíhaly tréninky na českém území. Realitou se stalo také několik cest do Reinders gymu v Praze.

„Trénovali jsme s Milošem Petráškem, Michalem Martínkem, Arturem Omarovem, Karlos (Vémola) tam byl také. A pak ještě jeden takovej velkej silák. Většinou jsme jeli wrestlingové sparingy s lehkými údery,“ poodhalil Procházka náplň své práce.

PODEPSÁNO ✍🏻To, co v posledních dnech proletělo jako vlna všemi sportovními médii a na sociálních sítích, je nyní…

Zveřejnil(a) BJP Store dne Středa 10. června 2020

Kluci z Česka mi dokážou pořádně zavařit, když se na mně točí po minutě. Vždycky na mě nalítli, musel jsem na každého typově jinak a musím říct, že jsme se u Reinderse vždycky sešli a super. Za mě super, možná tam ještě pojedu,“ řekl také bojovník s přezdívkou Denisa.

Procházka bude zápasit na turnaji, pro který jsou ohlášeny tři titulové zápasy. V jaké části on nastoupí, zatím neví. „Někteří říkali, že bych měl být na hlavní kartě, ale nedivil bych se, kdybych byl i na prelims kartě. Jsem v UFC nováčkem, nepočítám s extra výhodami, UFC si drží v popředí své bojovníky, své hvězdy,“ je v klidu zápasník, který po pěti letech v Rizinu pozná UFC. A také ring vymění za klec.

„Jsem rád, že lidí mají, co chtěli a já mám, co jsem chtěl od začátku zápasení. Teď už jenom čin a vítězství,“ těší se na další sportovní etapu Procházka. Ten má nyní v řadě deset výher, připíše si jedenáctou už s výsostným cejchem UFC?

Rodák z Hostěradic se stane pátým českým MMA bojovníkem, který se v UFC představí. V minulosti v ní působili Karlos Vémola a Viktor Pešta, v únoru vypršela smlouva Lucii Pudilové. Stejně jako Procházka má platnou smlouvu David Dvořák, který si v březnu připsal premiérovou výhru. V Praze žije a trénuje i Uzbek Machmud Muradov, který do oktagonu nastupuje i s českou vlajkou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *