Cesta s Mamutem přes velkou louži. Čekalo nás UFC

Jiří Mamut Paluska a Viktor Pešta

Dalším vrcholem mé trenérské kariéry byla cesta na takzvané číslované UFC do Houstonu, kde se měl Viktor Pešta střetnout s domácím obrem Derrickem Lewisem. UFC 192 Cormier vs. Gustafsson 3. října 2015 pro mě představovalo ohromný svátek. Poprvé jsem s Jirkou Paluskou letěl přes velkou louži a pořádně jsem nevěděl, co mám čekat. Takto začíná úryvek z knihy ŽIVOT V KLECI, která právě dnes vychází. Knihu napsali Daniel Barták a Libor Kalos

Už po příletu nám na pasové kontrole jeden z celníků přál hodně štěstí. Jednalo se o Čechoameričana, který věděl, kdo je Viktor Pešta. Po všech těch maličkostech na nás čekalo auto a odvezlo nás do Hiltonu, který měl na střeše bazén, kam jsme i s dalšími zápasníky a trenéry chodili relaxovat. Popravdě do konce turnaje jsme toho z okolí moc neviděli. Restaurace, které stály kolem, nákupní centrum a pak hotel.

Až po zápase jsme vyrazili na obhlídku k moři a do NASA. Dostali jsme hadry od Reeboku, který začal UFC sponzorovat. Je mi jasné, že u většiny zápasníků to vyvolalo negativní reakce. Od svých partnerů dostávali víc, než kolik měli obdržet za to, že budou nosit fight kit, jak se tomuhle stejnokroji říkalo. Na druhou stranu nováčci Viktorova typu, kteří neměli tak dobré sponzorské smlouvy, to vítali. Pro ně to znamenalo další peníze navíc a ty se vždycky hodí.

Mně se to taky líbí. Když jsem si to vzal na sebe, měl jsem pocit, že teď k téhle velké organizaci skutečně patřím. I kdyby jen na chvíli a už by se to nikdy nezopakovalo, tenhle moment mi už nikdo nevezme, navždy zůstane v mé hlavě. Jsou to maličkosti, které do sebe pomalu zapadají, a vy si až později uvědomíte, čeho jste se to zúčastnili. Chtěli byste to znovu a znovu. Už jenom kolik osobností se kolem vás motá.

Trénujete v jedné místnosti s Cormierem nebo Velasquezem. U bazénu vedle vás relaxují Gustafsson, bratři Pettisové. Na vážení vidíte ring girls v čele s Arianny Celeste. Vyfotíte se s trenérskou legendou Gregem Jacksonem nebo na hotelu s Luckem Rockholdem. Vrchol všeho zažijete, když je pro vás v šatně připravena židle s vaší jmenovkou. Kdyby byla skládací, hned bych si ji na památku vzal.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *