Co řekli také v knize?

Jiří Procházka

Podle toho, jak se dívám kolem sebe, jaký je přístup lidí, médií, zájem fanoušků, tak si myslím, že český boj z pohledu Evropy a Asie bude růst a stane se jednou z top zemí, kde bude MMA na vrcholu zájmu.

Karlos Vémola

The Sky is the Limit. To je má odpověď, když přemýšlím o budoucnosti českého MMA. Zápasníci jsou gladiátoři a lidi se chtějí bavit, zažívat adrenalin, show. Jde o nejstarší sport. Je to i o médiích, jak ho podávají. Jsem sportovec, vždycky jsem byl, ale bohužel musím dělat také show kolem, marketing, protože vidím, že to za mě nikdo neudělá. Někomu se to líbí, někomu možná ne, ale je hodně věcí, které by lidi dělat mohli. Někdy toho je moc, přiznávám. Nejhorší je, když po zápase udělám pět set fotek s fanoušky, ale s jedním se nevyfotím. Čeho bude plný Facebook druhý den? Arogantní Vémola se nevyfotil s fanouškem.

Michal Hamršmíd

Zážitků je hrozně moc. Samozřejmě byly výhry, medaile, poháry, pásy, to je krásné, ale zážitky po zápasech, když jsme šli na pivko, cestování, tréninky, to ve mně navždy zůstane. Před časem se mě ptal známý, jak je možné, že jsem u Conora McGregora na soukromém účtu v přátelích. Jsem, je to tak, poznali jsme se na turnajích, kde já nic neměl, on nic neměl. Viděli jsme se v šatně, mluvil jsem na něho svojí lámanou angličtinou…takové zážitky nezmizí.

Ondřej Novotný

Před dvaceti lety šlo o relativně uzavřenou komunitu několika set, maximálně tisíců lidí. Desítky lidí s tímto sportem cestovaly. Mezi těmito lety najdeme více zlomových okamžiků. Pro mě osobně nastal, když jsem si řekl: „Tohle je brutální potenciál.“ V Roce 2001 nebo 2002 jsme natáčeli zápas v Karviné, kde proti Žákovi nastoupil Ervín Slonka. V hale bylo asi 2500 lidí, což byla neuvěřitelná návštěva. Hala plná horníků vytvořila neuvěřitelnou atmosféru.

Aleš Hradecký

Okolo roku 1993 jsme sledovali, jak startovalo UFC v Americe, a hledali jsme platformu, pravidla. MMA v té době vůbec neexistovalo. My jsme objevili náš základní styl boje v Brazílii, další styly jsme okoukali z Japonska…. akce pořádali organizátoři a promotéři, většinou šlo o finanční skupiny, které měly reklamu na sportovních akcích, mezi něž si vybrali i Vale Tudo. Bývalí organizátoři se však od těch současných absolutně liší.

Lucie Pudilová

Trénink mi nedělá problém, naopak je pro mě obtížné dát si pauzu. Kdybych byla aktivní v době, kdy se jezdilo bez rukavic, bylo by to patrně na zničení kloubů, přesto si nemyslím, že bych s tím měla problém.

Jaroslav Poborský

Stý zápas jsem si připsal v květnu 2018 v Sokolově. Uškrtil jsem v prvním kole Daniela Kokoru. MMA není fotbal ani hokej, ale je pravda, že každý nemá sto zápasů. Asi od čtyřicátého mám psychiku vyrovnanou. Malinká tréma tam je, ta musí být, když ji někdo nemá, něco s ním není v pořádku.

Viktor Pešta

MMA v posledních letech letí hodně nahoru po celém světě, holt jsme jen v Česku trošku opoždění. Lidi prostě rádi koukají, jak se někdo pere, to je jednoduché. I při sledování hokeje všichni zbystří, když je rvačka.

Jiří Paluska

Petr Macháček a Honza Vávra nejvíce ovlivnili českou MMA scénu na začátku. Dále Háša, André, Barták. Těch lidí je daleko víc, MMA se vyprofilovalo. Co brzdí české MMA? Žabomyší války byly, jsou a budou, tohle není brzda. Když vše začínalo, bylo tu pár zápasníků, klubů, nikdo nepřemýšlel, že by mohlo být MMA výdělečné. Jakmile přišly peníze, šance, nastala změna.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *