Dvořáka čeká den D. Premiéra v kleci UFC!

David Dvořák a jeho život v kleci: Zdroj: Facebook: David Dvořák

Nechtělo se mu vstávat, probudil se do tmy, jinak to ale nešlo. Zápasník MMA David Dvořák vyrazil za svým prvním soubojem v UFC v pondělí. Ve čtyři ráno už stál v Praze na Letišti Václava Havla. Premiéru pod nejslavnější značkou tohoto sportu si připíše dnes. Sobota je pro něj dnem D – 14. března v Brazílii si to rozdá s domácím zápasníkem Brunem Silvou. „Soupeř je dobrý wrestler, má dobrý jiu-jitsu, což mají ale všichni Brazilci, ale není to žádný nesmysl, který by se nedal porazit. My jedeme vyhrát před limitem,“ řekl muž s přezdívkou Undertaker, neboli Hrobař před odletem, který nyní prožívá vrchol své kariéry ŽIVOTa V KLECI. Přelomový fight zažije před prázdným hledištěm, a to z důvodu světové pandemite koronaviru.

Davide, jaká je nálada?

Ze zápasu nervózní nejsem, jdeme si to s celým týmem užít. Příprava byla kratší, objezdil jsem, co šlo, byl jsem v Praze, v Brně, v Londýně. Myslím, že jsem připravený.

Co říkají rodiče na vaši kariéru?

Vždycky mně fandili, byli moji fanoušci, ale UFC byl pro ně šok, naskákali na mě, byl to obrovský boom, emoce, to jsem si strašně užíval. Měli větší radost než já. Mají o mě strach, máma říkala, že má už čtrnáct dnů křeče v žaludku a nemůže pořádně spát. Tenhle týden bude pro ni daleko horší než pro mě. Na zápas budou všichni koukat. U nás ve vesnici Lípa bude promítání, potom ještě v restauracích v Hradci Králové. Pak ještě na dalších místech, doufám, že mě lidi budou podporovat.

Máte novou přezdívku, proč Undertaker – Hrobař, proč?

Významů je víc. Původní Killa Khroust se do Ameriky nehodí, navíc anglický výraz není úplně slušný. Hrobníka jsem dělal jako práci dlouhý roky, určitě se k tomu někdy vrátím, proto tato přezdívka, která se hodí.

V přípravě na zápas v UFC jste ještě pracoval?

Přerušil jsem práci kvůli zápasu v UFC, věřím, že po něm přijdou velcí partneři a nebudu muset pracovat a pojedu jen kariéru zápasníka UFC. Vzhledem k tomu, že jsem pracoval deset let v kuse, chodil jsem do školy, tak se to zvládnout dá, i když to je těžký život.

Změnil se vám život po podepsání smlouvy s UFC?

Život se mi po podepsání změnil, co se týče mediální stránky. Já jsem se trochu distancoval, protože nebylo tolik času, ale teď je to obrovský boom ze strany fanoušků a médií. Já byl celkem dobrej fighter i předtím, ale zájem takový nebyl, teď si to užívám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *