Hala plná duchů a krvavá lázeň. Tak vidím UFC 249

Tony Ferguson

UFC je asi jedinou organizací, která se i přes různá zdravotní opatření snaží táhnout tu svojí pomyslnou káru dál. Pravda několik turnajů zrušila, ale jinak to vypadá, že se jí pandemie netýká. Impérium, které ovládá Dana White, si tak trochu žije ve vlastním světě. Upřímně, pro fanoušky MMA jenom dobře.

Napsal Daniel Barták

Zápasy sice budou probíhat bez diváků, ale sportovního fanouška to zase tolik mrzet nemusí. Může být totiž rád, že svůj oblíbený sport vůbec uvidí aspoň v televizi. Kdo by to ještě před pár měsíci čekal, že? I když až taková změna to nebude. Už si to vyzkoušeli v březnu na UFC Fight Night 170, kde vítězně debutoval David Dvořák.

Bude to opět smutný pohled do ochozů, kde na sedačky, místo aby je pucovaly zadky a zadečky, padá prach. Nikdo neburcuje, nekřičí. V kleci jsou perfektně slyšet pokyny trenérů, kteří si tak nebudou muset vyřvat hlasivky, aby je jejich svěřenec slyšel. No jo, má to i svoje výhody.

Možná se najdou zápasníci, z kterých díky prázdným ochozům spadne stres. Když to dneska podělám, tak se nic nestane? Vždyť co, stejně to (prosím číst s uvozovkami) nikdo neuvidí. Bohužel, z vlastní zkušenosti vím, že to bojovníky spíše nabíjí. Mají rádi ten dav, rádi s ním komunikují, manipulují. Je prostě rozdíl, když vás vyprodaná hala žene dopředu, než když slyšíte pšouknutí v druhé řadě.

Naštěstí UFC fighteři jsou profesionálové, vědí, jak se vypořádat s touhle pro ně nezvyklou situací, která bohužel není jen o hale plné duchů. Díky pandemii musí podstoupit řadu testů, kontrol teploty, udržovat sociální distanc, a ještě dělat váhu. Bláznivá doba.

Přes všechny nepříjemnosti je na co se těšit. Čeká nás nabitá karta. Nechci říkat, že je nejlepší v historii, pár lepších by se nejspíš našlo, třeba UFC 200, ale i tak je vynikající.

Chcete vědět, na které zápasy se těším nejvíc? Ne? Nevadí, já vám to stejně povím. Zaprvé je to zápas Fabricio Werdum a Alexej Oleynik. Oba excelentní grappleři. Werdum se vrací po trestu a já jsem zvědavý, jak si poradí s neortodoxním stylem soupeře. Otázka je, zda se chlapci vůbec dostanou na zem. V zápase věřím… vlastně oběma. Dost se to ve mně mlátí. Oba patří mezi mé oblíbené zápasníky.

Stejně jako Tony Ferguson a Justin Gaethje. Tenhle zápas slibuje velkou zábavu. Podle mě větší, než nikdy neuskutečněný zápas Tonyho s Khabibem. Jak vidím výsledek? Těžko říct, může to padnout na obě strany. Vsázím na Tonyho. Bude to krvavá lázeň.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *