Jak pán bomb rozebral nerozbitného muže na součástky

Řezal soupeře, dělal si z nich terč, o víkendu se ale role otočily. Tony Ferguson narazil, do parády si ho vzal Justin Gaethje, který během necelých pěti kol vyslal 197 ran, z toho bylo 143 bomb, které trefily cíl, žádné přátelské pozdravení, testování. Ne, rána za ranou, přesně, tvrdě až Ferguson někdy i utíkal. Dosáhl na 72% úspěšnost. Ferguson přišel o sérii dvanácti výher v řadě. Padl, ale vydržel abnormální tlak, což fanoušci určitě ocení, ale to mu je teď patrně jedno. Padl a zápas o mistrovský pás lehké váhy s Chabibem Nurmagomedovem se zahalil do mlhy. Jestli na něj někdy vůbec dojde. V posledním duelu si připsal 296 úderů, ale jen 136krát trefil, což je 46 %. V konečném důsledku nešlo o až tak velký rozdíl, ale efektivita byla výrazně odlišná.

Gaethje porazil nerozbitného muže na UFC 249. Rozdal 100 ran na hlavu, 13 na tělo a 30 na nohy. Když už Ferguson nemohl, sotva stál na nohou, rozhodčí Herb Dean zasáhl a v pátém kole po 3 minutách 39 sekundách výprask ukončil.

To všechno se odehrálo v prázdné aréně VyStar Veterans Memorial Arena v Jacksonville na Floridě. V televizi byla slyšet každá rána pěstí, každý kop.

„Počkám si na skutečný pás. Tohle ze mě udělala tvrdá práce,“ byl spokojený Gaethje, kterého čeká nyní zápas s šampionem, tím je Chabib Nurmagomedov.

„Nemohu se dočkat, až zápas uvidím, byl jsem dnes večer fakt dobrý. Opravdu jsem věřil ve své schopnosti a ve své trenéry, byl to skvělý večer. Byla to velká výzva, jsem velmi šťastný, nemůžu se dočkat, až půjdu domů a uvidím svou rodinu. Vím, kolik štěstí jsem právě lidem přinesl, a to je skvělé. Mé načasování je neuvěřitelné, trenéři byli neuvěřitelní a dnes večer jsem byl neuvěřitelný,“ chválil jedenatřicetiletý Američan, který v oktagonu dvaadvacetkrát vyhrál a jen dvakrát prohrál.

Boxerské přestřelky na jeden dva údery, to byl recept, který Fergusona totálně rozebral. Ten prohrál poprvé od roku 2012. On, který ničil soupeře, když po boji s ním odcházeli poničení. Hořká vzpomínka. Nyní se ocitl na druhé straně.

„V přípravě jsem byl od prosince, byl to dlouhý kemp. Připravoval jsem se na Chabiba, ne moc na postojáře,. Do prdele, to se stane, chlape. Co můžeš dělat. Byl bych radši, kdyby mě ukončil, ale zasáhl rozhodčí. Justin je tvrďák, díky, že ten zápas vzal. Uvidím, co budu muset změnit, abych se dostal opět nahoru,“ narážel Ferguson na Nurmagomedova, se kterým měl jít původně. Kvůli koronaviru ale nemohl, a tak vzal zápas místo zemaře sniper, který trefoval a trefoval, až připravil Fergusona o vysněný zápas. Roky šel za bitvou, až o ní přišel, když dostal výprask. Vydržel hodně, ale tentokrát i jeho odolnost byla málo. Výhra byla jasně na druhém břehu…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *