Kdo se představí na UFC 249? Čtyřiadvacet vyvolených

Francis Ngannou

Čtyřiadvacet vyvolených. Tak lze bez nadsázky označit 24 zápasníků, kteří dostali možnost představit se na galavečeru UFC 249. Vedle současných a bývalých šampionů, rebelů i miláčků publika se ve dvanácti zápasech představí ukázka elity UFC zápasníků.

Napsal: KALEIDOSKOP MMA

Galavečer otevře souboj Ryna Spanna se Samem Alveym, zápasníkem, který se málem představil na UFC v Praze, zranění soupeře ale jeho zápas zrušilo. Následovat bude souboj dvou BJJ specialistů – Bryce Mitchell, autor submise loňského roku (body twister) se postaví podceňovanému Charlesi Rosovi. Kandidátem na zápas večera bude i odveta zápasu Nika Price s Vincentem Luquem – tomu v posledním zápase přerušil Wonderboy Thompson dlouhou sérii sedmi výher, kterou Brazilec v roce 2017 začal právě výhrou nad Pricem (škrcení ve druhém kole).

Zpět do své obvyklé střední váhy se vrací Ronaldo “Jacaré“ Souza, populární zápasník se utká s Uriahou Hallem. Bývalá UFC šampionka slámové váhy Carla Esparza se postaví Michelle Waterson. Zajímavostí je, že obě zápasnice dříve zápasily v atomové váze do 48 kg. Následovat bude zápas v nejtěží možné váhové kategorii – po odpykání dopingového trestu se vrací do klece bývalý šampion Fabricio Werdum, v souboji veteránů se utká s Alexeyem Oleinikem.

Předzápasy UFC 249 pak uzavře zápas, který by bez pochyb mohl být hlavním zápasem kteréhokoliv jiného turnaje – po 7 letech dojde k odvetě mezi Donaldem “Cowboy“ Cerronem a Anthony “Showtime“ Pettisem. V tehdejším zápase o titulového vyzyvatele dokázal Pettis ukončit soupeře v prvním kole.

Hlavní kartu otevře zápas v těžké váze mezi novou nadějí, neporaženým Yorganem de Castrem a bývalým hráčem NFL Gregem Hardym. Hardy v posledním zápase zaznamenal druhou porážku v kariéře, když vzal na poslední chvíli zápas s Alexandrem Volkovem. Skvělou podívanou slibuje i duel mezi Jeremy Stephensem a Calvinem Kattarem a jedním z nejočekávanějších soubojů je zápas Francise Ngannou s Jairzinhem Rozenstruikem.

Fakt, že se galavečer odehraje v hale bez fanoušků a bude možné slyšet každý trefený úder obou z těchto borců zápasu, přidává nový rozměr.

Dvojici titulových zápasů otevře souboj šampiona bantamové váhy Henryho Cejuda s bývalým šampionem Dominickem Cruzem a galavečer završí očekávaný souboj Tony Fergusona s Justinem Gathjem o prozatimní titul šampiona lehké váhy a dalšího vyzyvatele Khabiba Nurmagomedova.

Z tohoto seznamu musí být nadšený každý fanoušek MMA.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *