Kdy bude Dvořák opět zápasit? Oslovil UFC s termínem

David Dvořák, zápasník UFC

V hlavě má jasno, chtěl by další zápas v UFC. Ideální mít datum a k němu směřovat přípravu na další důležitý fight svého sportovního života. Co bude dále, kdy opět vstoupí do klece MMA zápasník David Dvořák? „UFC jsme oslovili a chceme zápasit v září,“ řekl v úterý dopoledne člen All Sport Academy pro Český rozhlas Hradec Králové.

V pátek oslaví Dvořák osmadvacáté narozeniny, před dvěma měsíci prožil jeden z nejintenzivnějších okamžiků sportovní kariéry, když slavil výhru v nejprestižnější MMA organizaci světa, v Brazílii porazil Brazilce Bruna Silvu.

„Porazil jsem domácího soupeře na body, musel jsem přesvědčit tři brazilské rozhodčí, že jsem lepší,“ připomněl Dvořák úspěšnou misi, při které se ale nedočkal ovací fanoušků. Z důvodu koronaviru byla hala prázdná. „Žádní diváci, žádný potlesk, to je smutný,“ přiznal muž s přezdívkou Undertaker, který se v polovině března vrátil do Česka a nestačil se divit. „Návrat byl šok, skoro všechny bylo zavřený a lidi chodili v rouškách.“

Po více než dvou měsících už jede vše podle plánu, do gymů se vrátili zápasníci a trenéři. Ale jen někteří si mohou říct, zápasím pod UFC, v nejlepší lize. Vedle Dvořáka čeká na premiéru Jiří Procházka, na své další datum čeká také uzbecký Čech Machmud Muradov. Tato trojice je pod smlouvou.

„Když vezmu NBA a NHL, tak UFC je na stejné úrovni. V MMA to je nejvíc, je to taková naše Liga mistrů. V Americe je hodně populární. U nás jde MMA hodně a hodně nahoru,“ je spokojený Dvořák, zápasník, který chodí do klece a váhou 57 kilo.

Za sebou má jedenáct let v jednom z nejobtížnějších sportů na světě. Právě takový čas se věnuje MMA. Mezi profesionály stihl už 21 bitev, jen třikrát prohrál a nyní je na čtrnácté příčce v muší váze v UFC. „Jedenáct let jsem dřel a teď se to začíná vracet a kariéra nabírá spád, který se mi líbí,“ přiznává Dvořák, který se připravuje na tři kola po pěti minutách. Kdo nezažil fyzické úsilí v kleci, neví, o čem je řeč.

„Pět minut může být nekonečná doba, pětadvacet minut je neuvěřitelný maraton, klobouk dolů před každým, kdo to zvládne,“ dodal pro Český rozhlas Dvořák a připomněl pět kol po pěti minutách. Ty ho mohou také čekat, pokud půjde v UFC o titul. A ten by rád získal. Pás šampiona této organizace ještě žádný Čech nezískal. Kdo bude první?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *