Když hora hrábne lopatou, soupeři žijí pár sekund

Fransic Ngannou a jeho kvapík

Impozantní série. Jinak nelze na tento fakt pohlédnout. Francis Ngannou se od listopadu 2018 valí UFC jako lavina. Jeho představení budí respekt, stačí se podívat na poslední čtyři zápasy, které vyhrál stylem kata – 0:45, 0:26, 1:11 a 0:20 sekundy. Časy, ve kterých své protivníky ukončil. Dvakrát K.O. a dvakrát T.K.O. To vše při proporcích přes 190 centimetrů a přes 110 kilo. Zápasník, který stále roste.

Francis Ngannou a Jairzinho Rozenstruik, to byla dvojice pro víkendový galavečer UFC 249 v Jacksonville na Floridě. Bitva těžkých vah, hvězda UFC a dosud neporažený protivník. Dvě otázky před zápasem létaly ve vzduchu. Kdo vyhraje? A jak rychle?

Jasno bylo po pár sekundách. Ngannou spustil kolotoč, sice na začátku netrefil, ale levačka poslala Rozenstruika k zemi, téhle lopatě se nešlo ubránit. První porážku v profesionální kariéře si bijec ze Surinamu připsal po 20 sekundách. Takový kvapík nečekal, také se z něco docela dlouho sbíral.

„Věděl jsem, že má velký potenciál, řekl si o mě, ale nevěděl, co ho čeká,“ pravil s klidným hlasem třiatřicetiletý Francouz s přezdívkou Predátor, který si připsal své nejrychlejší K.O. v kariéře.

Curtis Blaydes, Cain Velasquez a Junior dos Santos, trojice, se kterou si poradil před zástupcem Surinamu. Francouz Ngannou je nyní v žebříčku UFC dvojka. Šampionem je Stipe Miocič a jedničkou Daniel Cormier. Ten poslední galavečer UFC komentoval. Když viděl 20 sekundové zdrcující sólo, netvářil se nadšeně. Uvědomil si, že s tímhle sokem by se mohl potkat v kleci.

„Abych byl upřímný, uzavřel jsem v sobě mír. Neznamená to, že mi je to jedno, ale nechci cítit, že mě něco ovládá,“ okomentoval Ngannou možnou šanci na titulový duel.

Třiatřicetiletý bojovník, který má francouzské občanství, si připsal první zápas v MMA na konci roku 2013. Od té doby dosáhl na patnáct výher a tři porážky. Všechny výhry slavil před limitem. Naposledy odešel jako poražený v červenci v roce 2018, když byl nad jeho síly Derrick Lewis. „Začal jsem s MMA a po třech měsících jsem měl první profesionální zápas,“ přiznal Ngannou, který opustil rodný Kamerun v šestadvaceti letech a vydal se hledat lepší život. A našel. Z bezdomovce až na téměř samotný vrchol.

Dosáhne až na úplný top?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *