Když život v kleci zlomí čelist a lékař má poslední slovo

Viktor Pešta (vlevo) a Michal Martínek

Návrat do klece se odkládá. Stačila jedna kontrola u lékaře. A ten byl nekompromisní. Viktor Pešta do oktagonu 16. května jako zápasník v Praze na galavečeru OKTAGON MMA nevkročí. Jeho zlomená čelist z listopadu se hojí, ale pomaleji, než se původně předpokládalo. Hazardovat se zdravím nejde, styl MMA a zlomená sanice si nebudou nikdy rozumět.

Viktore, co říkáte současnému stavu?

Věřil jsem, že všechno bude v pohodě. Původní prognóza byla tři měsíce, neměl jsem důvod tomu nevěřit. Se zápasem jsem počítal, chystal jsem se na kemp do Ameriky. Z toho teď sešlo, bohužel, jsem z toho mrzutej, protože jsem měl v hlavě variantu, že budu v pohodě, takže jsem si nepřipouštěl žádné pochybnosti.

Jak se cítíte?

Čelist srůstá dobře, ale ne tak rychle, jaký byl původní odhad. Ještě chvíli tomu musím dát a doufám, že v létě bych mohl mít zápas.

Co říkáte na Štvanici, kde jste už bojoval a vyhrál?

Rád bych, ale nemohu mluvit za promotéry. Pokud by zápas vyšel na Štvanici, to by se mi líbilo.

Čelist vám zlomil v listopadu v O2 areně Michal Martínek, jak dlouho jste byl bez tréninku?

Úplně mimo jsem byl asi tři týdny, pak jsem začal silovku a fýzu. Na trénink MMA a drily jsem najel asi po měsíci a půl. Samozřejmě jsem jel opatrně, hlavně techniku a lapy. Jedu bez kontaktu, chodím se tahat na zem, ale opatrně. Musím sparingpartnery znát, aby byli rozumní a zběsile nelítali.

Nemůžete se plně připravovat na zápas, přesto jste uspořádal MMA seminář, který byl trochu netradiční. Výtěžek šel na deštné pralesy v Amazonii, proč?

Snažím se smýšlet ekologicky a otázka globálního oteplování je čím dál více palčivější, tak jsem si řekl, že bych rád něco trochu udělal. Seminář mi přišel jako nenásilná forma, nechtěl jsem peníze za nic.

Proč zrovna deštné pralesy?

Globálnímu oteplování ještě hodně lidi nevěří, mají negativní reakce, tak jsem si řekl, že deštné pralesy jsou alarmující téma, a i kdyby nebylo globální oteplování, tak jde o problém, který tu je a každý ho vnímá, proto jsem zkusil testovací seminář. Myslím, že jich může být časem víc. Zápas teď mít nebudu, možná seminář zopakujeme už na jaře. Když bude, vše najdete na mých sociálních sítích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *