Obři se valí do ringu. Váží neskutečných 357 kilo!

Eddie Hall - The Beast

Nálož, která není obvyklá, je naprosto výjimečná. Bývalý mistr světa a proti němu současný mistr světa. Dva obří siláci, giganti, kteří tahají metráky železa v posilovnách. Teď se chystají do ringu. Eddie Hall a Hafthor Björnsson si mají dát boxerský zápas. Dvě hory mezi šestnácti provazy, které váží dohromady 357 kilo! Pokud tento duel dopadne, stane se jedním z nejsledovanějších boxerských střetů. Možná i tím nejtěžším, pokud spočítáme kila obou borců.

O víkendu v Reykjavíku Björnsson zvedl 501 kilo na mrtvý tah. Ser Gregor „Hora“ Clegane ze série Hra o trůny měří přes dva metry a váží téměř 200 kilo! „Bylo to úplně brutální Zvedl to lehce a měl ještě velkou rezervu,“ okomentoval půl tuny pro Sport.cz Jiří Tkadlčík, český strongman, který sám zvedl 406 kilo. Za pár hodin bylo na světě pokračování siláckého příběhu. Hlavní roli v něm hrají ikony strongmanů.

Proti Björnssonovi se chce postavit jiný gigant. Hall byl roce 2017 nejsilnějším mužem na světě a jako první zvedl 500 kilo na mrtvý tah. Teď oba uvažují, že vezmou boxerské rukavice a půjdou si dát do nosu. Björnsson měří 206cm a váží 193 kilo. Jeho potencionální soupeř má 191cm a 164 kilo. Islandská Hora a na druhé straně Brit, který má přezdívku Zvíře.

„CoreSports mi právě nabídli sedmimístnou smlouvu, už jsem ji podepsal. Eddie, právě jsem vymazal tvůj záznam a teď jsem připraven tě poslat k zemi v ringu. Jsem připraven. Jsi připraveni, Eddie?“ citoval server news.com.au nového světového šampiona v mrtvém tahu.

Ti, kteří se napadali slovně, mohou nyní nechat promluvit své velké pěsti a obří těla. Zápas by se mohl konat v příštím roce v Las Vegas. „Je to oficiální. Já vs. Thor. Las Vegas, Nevada,“ napsal na facebook před pár hodinami Hall.

It’s “official” me vs Thor 💥 🥊 Las Vegas, Nevada ⛰ @coresportsworld #BackUpYourBull#whowillreign Big LoveTeam Beast

Zveřejnil(a) Eddie Hall – The Beast dne Pondělí 4. května 2020

„Na 1000 % ty papíry podepíšu. Tady nejde o peníze, nejde o mrtvý tah, o kterém jsme se bavili, to s tím nemá nic společného. Je to proto, že jsi řekl, že jsem měl podvádět, když jsem byl v roce 2017 mistrem světa. Lidé možná zapomněli, ale ty ses nikdy neomluvil. Je mi jedno, jak jsi vysoký, jestli jsi gigant. Je mi to jedno,“ citoval server metro.co.uk Halla.

V minulosti bylo už hodně ohlášených zápasů, na které nakonec nedošlo, pokud by tento měl upadnout v zapomnění, byla by to škoda. Tahat metráky železa je jedna věc, druhá je vydržet se několik minut hýbat a udýchat tolik kil. Těžko představitelné. Teď tu jsou ale dva, kteří udělali první krok, chtějí…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *