Pudilová ochutná opět život v kleci. Kdo bude královnou podzemí?

Lucie Pudilová s knihou Život v kleci

Zpátky do práce, Lucie Pudilová přidá v sobotu další příběh do svého života v kleci. Tentokrát nepůjde o klasické MMA, je součástí projektu Oktagon Underground, který organizace OKTAGON MMA vymyslela, protože není možné pořádat větší akce, takže zápasy mohou fanoušci sledovat v televizi, na počítači na placené platformě organizátora oktagon.tv. Místo čtení knížky ŽIVOT V KLECI, opět vstoupí do opravdové klece. Která zápasnice bude královnou podzemí?

Osm bojovnic se představí v pyramidě do 61 kilo. Na české straně pavouka do klece vstoupí Lucie Pudilová, Magdaléna Šormová, Tereza Dvořáková a Tereza Bledá. Za Slovensko budou bojovat Lucia Krajčovič, Lucia Szabová, Alena Gondášová a Paula Marčišová.

„Zápasy nepůjdou na sherdog, je to taková exhibice, tak jsem si řekla, proč ne, dám si ostrý sparingy. Zároveň uvidím, jakou úroveň budou mít soupeřky. Pro mě je důležitý, abych byla zase v provozu, zápasy mi chybí,“ přiznává Pudilová.

Oficiálně ještě nebyly určeny dvojice pro tuto pyramidu, zápasnice své soupeřky znají, za pár hodin se je dozvědí i fanoušci. Zvídaví ale už vědí :-). Favoritkou mezi touto osmičkou je Pudilová, teď to musí potvrdit i v kleci, kde na všechny čekají zápasy na tři kola po třech minutách.

Tříminutová kola jsou pro profesionálky MMA novinkou, ony jsou zvyklé na pět minut. Teď nebudou moc vyčkávat, rozkoukávat se, to by se jim nemuselo vyplatit.

„Lucka je nejlepší zápasnice v Česku. Má za sebou vítězství a několik velmi těsných porážek v nejprestižnější organizaci světa UFC. Chci se v kariéře vyvíjet, a proto musím přijímat, ale i sama vyhledávat ty nejkvalitnější výzvy. V Oktagon Underground bych chtěla Lucii Pudilovou. Tohle je opravdu velká výzva a skok, ale věřím, že to zvládnu a ukážu své kvality. Zatím jsem neměla příliš možností to ukázat, ale o to lepší ten zápas bude! Věřím, že předvedeme skvělou bitvu!“ vyžádala si Bledá jedinou Češku, která zápasila v UFC.

Na české straně bude bojovat dále Šormová, zkušená MMA zápasnice, která byla šampionkou organizace WWFC a zápasila také pod organizací Invicta. Kvartet doplňuje kvalitní postojářka s více než šedesáti zápasy Dvořáková. „Holky si jdou víc po krku, proto leckdy jsou holčičí zápasy atraktivnější pro oko diváka než mužské,“ řekla Sport.cz Dvořáková.

„Kdo je favoritkou, je pro mě jako účastnici zapeklitá otázka. Moc možností na odpověď nemám. Buď budu s bezbřehým sebevědomím tvrdit, že já nebo jako favoritku označím jinou zápasnici, což nevypadá dobře. Takže raději obecně, myslím, že mají nejlepší startovní čáru MMA zápasnice. Pro postojářky mohou být malé rukavice, práce na pletivu či takedowny velice nepříjemné, někdy to chce dlouho, než se s tím naučíte pracovat,“ doplnila kvartet Šormová.

V sobotu se ukáže, první dva ženské duely pod pravidly Oktagon Underground se stanou realitou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *