UFC 249 – Když boj mimo klec ohrozí ten v kleci

Khabib Nurmagomedov

Karta UFC 249 jako by byla prokletá. Už od momentu oznámení původního data a hlavního zápasu se kolem ní chodilo po špičkách. Fanoušci MMA po celém světe doufali, že to tenktokrát vyjde a zápas Khabib Nurmagomedov versus Tony Ferguson se 18. dubna v New Yorku uskuteční. Na konci března ale přišla rána.

Napsal: KALEIDOSKOP MMA

Události nabraly rychlý spád, brooklynský stadion přestal být možností k pořádání turnaje a šampion Khabib Nurmagomedov se vydal směrem Abu Zabí, kde se měl dle slov UFC zápas s Fergusonem uskutečnit. Problémy na letišti a restrikce v cestování ale způsobily, že se místo v arabské metropoli ocitl doma v Dagestánu. Přestože i tak existovaly teoretické možnosti, jak by se zápasu mohl zúčastnit, zápas s Fergusonem byl zrušen.

Dlouho to vypadalo, že UFC 249 zůstane zapovězené, 12 dní před konáním v původním termínu se ale pro Fergusona našel nový soupeř – Justin Gaethje. Spolu s jeho jménem byla zveřejněná i nový karta zápasů pro turnaj, který se měl konat v indiánském teritoriu na území Kalifornie. Tenhle nápad se ale nelíbil ani guvernérovi Kalifornie, ani ESPN a Walt Disney Company, vlastníkům vysílacích práv pro UFC. I přes velkou nevoli prezidenta UFC tak byl galavečer odložen.

Nový termín UFC 249 je tuto sobotu 9. května. Datum, které je tak blízko, že se chce věřit, že se připravené zápasy doopravdy uskuteční. I přes odstoupení Amandy Nunes jsou stále na programu připraveny 2 titulové zápasy. A 24 zápasníků se chystá představit se celému světu, který dychtí po novém zdroji zábavy.

UFC ale tímto turnajem nekončí. Během týdne chystá pro fanoušky další 2, nejslavnější zápasnická klec světa se má uzavřít i 13. a 16. května. Pokud úspěšně proběhne UFC 249, nebude o jejich konání pochyb.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *